­čĺą 2% pre APART ­čĺą
Subsbscribe to our newsletter to receive updates on upcoming blabli bla something something. Link

APART gallery and study room 2020

 

Rok 2020 bol pre n├ís v┼íetky a v┼íetk├Żch prelomov├Żm.

 

 

 

Pre APART bol prelomov├Żm najm├Ą preto, ┼że sme v septembri v spolupr├íci so SORRYWECAN otvorili nov├Ż nez├ívisl├Ż galerijn├Ż priestor v Bratislave na Pe─Źnianskej 7.

 

Tento priestor predstavuje roz┼í├şrenie platformy pre na┼íe umeleck├ę aktivity, v├Żstavno-kur├ítorsk├║ ─Źinnos┼ą, organiz├íciu kult├║rnych podujat├ş, nadv├Ązovanie medzin├írodn├Żch umeleck├Żch spolupr├íc a v neposlednom rade prebudovanie vz┼ąahov s lok├ílnou komunitou. S├║─Źas┼ąou priestoru je tie┼ż kni┼żnica so ┼ítudov┼łou, ktor├í poskytuje bezpe─Źn├Ż, zdie─żan├Ż, ┼ítudijno-v├Żskumn├Ż priestor pre ┼ítudentov, s pr├şstupom k relevantn├Żm titulom z oblasti humanitn├Żch vied a umenia.

 

Rok 2020 sme v priestore od┼ítartovali performat├şvnym ─Ź├ştan├şm O tom ako…fa┼íista ─Źel├ş otvoren├ęmu moru v spolupr├íci s Batyskafom a Taske Pop Collektive a pokra─Źovali otvoren├şm prvej v├Żstavy Gaming the Aftermath s Diffractions Collective. V roku 2021 chceme pokra─Źova┼ą v rozv├şjan├ş a nap─║┼łan├ş umeleck├ęho a vzdel├ívacieho programu ur─Źen├ęho pre lok├ílnu komunitu, pre ┼íir┼íiu verejnos┼ą, pre V├ís.

 

V├í┼í pr├şspevok z dvoch percent z dan├ş je pre n├ís ─Ćal┼í├şm krokom k nez├ívislej, kontinu├ílnej prev├ídzke gal├ęrie a kni┼żnice s ─Źit├ír┼łou, ktor├║ vn├şmame ako nutn├Ż stimul akademick├ęho a kult├║rneho prostredia a soci├ílnej anga┼żovanosti.

 

 

APART space 2020 collage

 

 

 

Ako n├ím m├┤┼żete darova┼ą 2%?

 

 

 

├Üdaje potrebn├ę na venovanie 2% ob─Źianskemu zdru┼żeniu APART:

 

I─îO: 42291411

Názov: APART

Pr├ívna forma: 701 Zdru┼żenie / ob─Źianske zdru┼żenie

S├şdlo: Partiz├ínska 1248/2, 81103 Bratislava

 

 

 

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

 

 

Fyzick├ę a pr├ívnicke osoby, ktor├ę pod├ívaj├║ da┼łov├ę priznanie, uved├║ ├║daje priamo tam. Formul├íre n├íjdete tu:


Formul├ír DP pre fyzick├ę osoby ÔÇô typ A
Formul├ír DP pre fyzick├ę osoby ÔÇô typ B

 

Pre podnikate─żov ÔÇô ┼żivnostn├şkov: Je od 1. j├║la 2018 povinn├ę da┼łov├ę priznanie pod├íva┼ą elektronicky.

 

Pre zamestnancov:

 

1. Po┼żiadajte do 15.2.2021 svojho zamestn├ívate─ża o vykonanie ro─Źn├ęho z├║─Źtovania preddavkov na da┼ł z pr├şjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplaten├ş dane.

 

2. Vypl┼łte vyhl├ísenie o pouk├ízan├ş 2 % dane. Uve─Ćte va┼íe meno, rodn├ę ─Ź├şslo, bydlisko a sumu zodpovedaj├║cu 2% zaplatenej dane.

 

3. Najnesk├┤r do 31. Marca 2021 po┼ílite/doru─Źte formul├íre da┼łov├ęmu ├║radu v mieste v├í┼ího bydliska.

 

 

Pre dobrovo─żn├şkov:

 

Ak chcete pouk├íza┼ą podiel zaplatenej dane do v├Ż┼íky 3 %, t.j. ste v zda┼łovacom obdob├ş, ktor├ęho sa vyhl├ísenie t├Żka, vykon├ívali dobrovo─żn├şcku ─Źinnos┼ą pod─ża osobitn├ęho predpisu po─Źas najmenej 40 hod├şn v zda┼łovacom obdob├ş, ste povinn├Ż predlo┼żi┼ą o tom p├şsomn├ę potvrdenie pod─ża osobitn├ęho predpisu (z├íkona ─Ź. 406/2011 Z. z. o dobrovo─żn├şctve).

 

 

TLA─îIV├ü NA STIAHNUTIE N├üJDETE > TU <

 

 

 

Kompletn├Ż postup na to ako venova┼ą 2 % dane a inform├ície o typoch da┼łov├ęho priznania n├íjdete na port├íli www.financnasprava.sk.

 

 

V pr├şpade ak├Żchko─żvek ot├ízok n├ís kontaktujte na info@apart.sk.

 

If you wish to get English instructions on how to donate us your 2 % of taxes, contact us at info@apart.sk!

 

 

─Äakujeme!

 

 

APART Collective 2021